تلفن: ۸۸۷۴۸۹۹۰
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

درخواست مشاوره رایگان

Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

بریس شنو

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

بریس شنو یا بریس چنو توسط پزشکی به همین نام به عنوان یک نمونه‌ی جدید از بریس‌های اصلاحی ستون فقرات به منظور درمان اسکولیوز طراحی شد. مزیت این نوع بریس قابلیت اصلاح سه بعدی ستون فقرات است. جنس بدنه این بریس کاملا از پلاستیک است و برخلاف سایر بریس‌های اصلاحی دارای شکل ظاهری قرینه نیست، بلکه با توجه به محل و میزان انحراف، شکل متفاوتی دارد. به علاوه این نوع بریس از لگن تا زیر لبه دنده‌ها در قسمت جلوی تنه و تا شانه در قسمت پشت تنه را پوشش می‌دهد و در طرفین نیز زیر بغل فرد را در بر می‌گیرد. البته در صورت بالاتر بودن محل قرار گیری انحنا در ستون فقرات بیمار، لازم است بریس نیز در قسمت بالاتری از تنه قرار گیرد. در نهایت دو بند نیز در قسمت جلو به منظور باز و بسته کردن بریس شنو طراحی شده است.

بریس‌های شنو جزو بریس‌های سخت به شمار می‌آیند و از مناطق فشار و پنجره‌هایی برای آزادی حرکت به منظور اصلاح انحراف ستون فقرات استفاده می‌کند. در واقع این فضاهای آزاد به عنوان نواحی خالی در این نوع بریس تعبیه شده که امکان انتقال انحراف در جهت برعکس را با انتقال تنه به سمت مخالف انحراف و افزایش حجم تنفسی در این ناحیه فراهم می‌کند. با وجودی که در این نوع بریس معمولا پد تعبیه نمی‌شود، ولی برای اعمال فشار بیشتر، از پدهای فومی استفاده می‌گردد که از نظر شکل، جهت، سطح و ضخامت متفاوت می‌باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوزبند طبی کلیک کنید.

به طور کلی بریس چنو به دلیل عدم وجود ساختارهای حجیم در ناحیه گردن، کمتر در زیر لباس قابل تشخیص است. به علاوه بررسی‌های انجام شده در میان استفاده کنندگان از این بریس نشان داده که استفاده مستمر از آن به تقارن ظاهری در ایستادن و راه رفتن منجر شده و در کنترل پیشرفت انحنای اسکولیوز و کاهش احتمال نیاز به جراحی تاثیرگذار است. به همین دلیل بریس‌های شنو متداول‌ترین بریس تجویز شده توسط پزشکان در اروپا به منظور درمان انحرافات جانبی ستون فقرات یا اسکولیوز می‌باشند. حال که با بریس شنو، عملکرد و ساختار آن آشنا شدیم، بهتر است در مورد قیمت این نوع بریس، موارد استفاده از آن، روش تهیه و عملکرد آن نیز توضیحاتی به شما ارائه دهیم.

بریس شنو

قیمت بریس شنو

قیمت بریس شنو با توجه به مواردی مانند ساختار آن و مواد به کار رفته در تولید بریس، برند تولید کننده‌ی آن، سایز و هزینه‌های احتمالی سفارشی سازی برای هر فرد بستگی دارد. البته باید هزینه‌هایی مانند دستمزد پزشک را هم در نظر بگیرید و در مورد درصد پوشش‌ بیمه خود در این زمینه نیز تحقیق کنید.

موارد استفاده از بریس شنو

استفاده از این نوع بریس برای افرادی که دارای مشکل انحراف ستون فقرات با شرایط زیر باشند مجاز و مطابق با مطالعات انجام شده در درمان اسکولیوز تا حد زیادی موثر است.

– داشتن بین ۲۰ تا ۶۰ درجه انحنای اسکولیوزی در ستون فقرات برای کودکان و نوجوانانی که بین بازه‌ی سنی ۶ تا ۱۸ سال باشند.
– وجود انحنای اسکولیوز در قسمتی پایین‌تر از پنجمین مهره‌ی سینه‌ای ستون فقرات

در واقع روش کار این نوع بریس به منظور اصلاح انحراف اسکولیوز از طریق اعمال سه نقطه فشار از بدنه بریس به تنه‌ی فرد است. این نیروها در سه جهت یعنی از خارج به داخل، داخل به خارج و به صورت مایل وارد می‌شوند و به دلیل سه بعدی بودن، امکان اصلاح ضد چرخش را نیز فراهم می‌آورند. در نهایت برآورد نیروها موجب اعمال یک کشش محوری در راستای طولی ستون فقرات خواهد شد که به اصلاح انحرافات اسکولیوزی کمک بسیاری می‌کند.
هم‌چنین با توجه به این‌که بسیاری از بیماران دارای اسکولیوز، با مشکل کاهش شدید زاویه کایفوز یا قوز پشتی نیز مواجه هستند و این عامل می‌تواند تاثیرگذاری بریس‌ها را با مشکل مواجه کند، بریس‌های شنو، به صورتی طراحی شده‌اند که به اصلاح زاویه قوز پشتی نیز کمک کنند. بنابراین پوشیدن این نوع بریس برای بیمارانی که دارای زاویه کایفوز کم هستند، نیز به بهبود زاویه و انحراف منجر می‌شود. به همین دلیل است که این نوع بریس به اعمال تاثیرات مثبت بر انحرافات موجود در ستون فقرات در هر سه بعد معروف است.

نحوه استفاده از بریس شنو

بریس شنو مانند سایر بریس‌های اصلاحی باید برای مدت ۲۰ تا ۲۳ ساعت در شبانه‌روز مورد استفاده قرار گیرد. با وجود فشارها و ناراحتی‌های ناشی از پوشیدن بریس به دلیل تغییر ناگهانی وضعیت بدن و عدم انعطاف در میزان انحراف ستون فقرات به خصوص در ابتدای استفاده از بریس، باید در استفاده‌ی مستمر از آن مصمم باشید تا پس از مدتی و به مرور با اصلاح انحراف، میزان ناراحتی حاصل از آن کاهش یابد. پس از ۳ تا ۵ سال استفاده‌ی مستمر و تحت نظارت پزشک، می‌توانید شاهد تاثیر مثبت آن در درمان اسکولیوز باشید.

بریس شنو

بریس شنو از کجا تهیه کنم؟

برای تهیه‌ی این بریس باید به مراکز ارائه دهنده‌ی کالاهای پزشکی و درمانی مراجعه کنید. ولی پیش از اقدام برای خرید این نوع بریس لازم است با پزشک خود در مورد میزان تاثیر آن با توجه به سن، میزان انحراف و سایر موارد مشورت نمایید. به دلیل این‌که در صورت نیاز به طراحی اختصاصی بریس از نظر شکل، فاصله‌ها، موقعیت بر روی تنه و جهت‌ نیروهای اعمال شده در جهت اصلاح لازم است به منظور اثربخشی به این نکته توجه شود. در بسیاری از موارد لازم است بریس با در نظر گرفتن الگوی انحراف، بلوغ اسکلتی بیمار، میزان انعطاف و ویژگی‌های ساختاری خاص بدن هر فرد به صورت شخصی سازی برای او طراحی و ساخته شود. بریس چنو در صورت ساخت به صورت اصولی و استاندارد، تاثیر زیادی در جلوگیری از انحراف بیشتر و اصلاح آن دارد و به همین دلیل در پیشگیری از جراحی بسیار موثر است. البته لازم است پس از تنظیم اولیه با در نظر گرفتن شرایط بیمار و تشخیص پزشک هر سه تا شش ماه بازبینی و در صورت نیاز اصلاح شود.

در این مطلب به پرسش‌های شما در مورد بریس شنو و عملکرد آن در جهت اصلاح اسکولیوز و تفاوت با سایر بریس‌های اصلاحی پاسخ دادیم. به علاوه شما را با قیمت و روش‌های تهیه‌ی آن آشنا کردیم تا در صورت نیاز به استفاده از این نوع بریس و تجویز توسط پزشک، بتوانید با تهیه‌ی بریس اختصاصی و مناسب برای خود یا نوجوانتان به درمان موثر و قطعی دست یابید.

دیدگاه شما چیست؟

تماس با ما

ما برای پشتیبانی و پاسخ دادن به سؤالات شما همواره آماده هستیم. مراجعان، ارزشمندترین دارایی های یک سازمان هستند. انتقادات و پیشنهادات شما به طور حتم منجر به پیشرفت و تعالی ما خواهد شد. کلینیک تخصصی پیوند اهداف بزرگی برای خود در نظر گرفته است. برای رسیدن به این اهداف ما به کمک شما نیازمندیم. توانمندی های شما قطعا در این راه به ما کمک خواهد کرد.

شماره تماس پشتیبانی:
۸۸۷۴۸۹۹۰
پست الکترونیک:
info[at]peyvandcorp.com
واتساپ:
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

Designed by هفت پیکسل Aryan