تلفن: ۸۸۷۴۸۹۹۰
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

درخواست مشاوره رایگان

Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

بریس میلواکی

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

درمان بیماری‌ها و مشکلات مختلف با روش‌های متفاوتی امکان‌پذیر است. یکی از این روش‌ها که بسیار موثر و بهینه نیز می‌باشد، استفاده از تجهیزات و ابزار کمکی و پزشکی است. به خصوص این‌که چنین تجهیزاتی در صورت استفاده‌ی درست و به موقع می‌توانند مانع از اجبار به پذیرش ریسک روش‌های درمانی پرخطرتر مانند جراحی شوند. به عنوان مثال بریس‌ها در درمان ناهنجاری‌های ستون فقرات مانند اسکولیوز کاربرد زیادی دارند. یکی از این بریس‌های موثر بریس میلواکی است که در بهبود انحرافات ستون فقرات و جلوگیری از پیشرفت آن نقش موثری ایفا می‌کند. این مقاله به بریس‌های میلواکی، روش استفاده از آن‌ها و مزایا و کاربردهایشان بستگی دارد. به علاوه روش ساخت و تهیه‌ی بریس‌های میلواکی را نیز با هم بررسی خواهیم کرد.

بریس میلواکی چیست؟

بریس میلواکی یک ارتز فعال در ناحیه کمر است که در اصلاح و درمان انحرافات ستون فقرات نقش موثری ایفا می‌کند. این بریس به صورت ویژه در درمان مشکلاتی مانند اسکولیوز یا کج‌پشتی در کودکان و نوجوانان پیش از رسیدن به بلوغ استخوانی کاربرد دارد. بریس‌های میلواکی به صورت کامل نیم‌تنه فرد یعنی از قسمت لگن تا پایه جمجمه را پوشش می‌دهند. این نوع بریس‌ معمولا مطابق با میزان انحراف و شرایط بیمار به صورت سفارشی و شخصی سازی ساخته می‌شوند. ولی در برخی شرایط، قابل ساخت با استفاده از قطعات پیش‌ساخته نیز هستند. این بریس دارای یک حلقه در قسمت گردن، یک قالب برای گلو و دو پد برای جلوگیری از فشار زیاد به گردن است. هم‌چنین در قسمت کمربند لگن از پلاستیک و در قسمت پایه‌ها از آلومینیوم استفاده می‌شود. پدهای قسمت قفسه سینه چرمی و میله‌های جلو و پشت نیز فلزی هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوزبند طبی کلیک کنید.

بریس میلواکی

نحوه بستن بریس میلواکی

برای پوشیدن این نوع بریس لازم است ابتدا آن را را از پشت کمر باز کنید. سپس بازوهای خود را در طول بریس در هر دو طرف قسمت تعبیه شده در جلو قرار دهید. شکاف را روی مفصل ران کشیده و با گرفتن قسمت جلو، باقی بریس را دور تنه‌ی خود بکشید. از قرار گرفتن گردن در داخل حلقه گردن یعنی محل اتصال پایه جلو با پایه‌های پشتی اطمینان حاصل کنید. در نهایت مطمئن شوید که نوارها و پدهای اصلاحی خارج از کمربند پلاستیکی باشند، ارتز بدون پیچ خوردگی بوده و شکاف آن در وسط کمر قرار گرفته باشد. دندانه داخلی نیز باید روی کمر و دقیقا بالای استخوان‌های لگن قرار داشته باشد. سپس با کشیدن بند بسته شدن بریس از طریق قلاب تعبیه شده در پایین قسمت پشت، آن را در سوراخ مشخص شده محکم کنید. و به عنوان آخرین مرحله پس از بالا بردن مهره بسته شدن پشت گردن که در قیمت بالای بریس قرار دارد، بندهای پدهای اصلاح را زیر پایه‌ها کشیده و روی قلاب‌های مناسب بالا ببرید تا به میزان صحیح محکم شوند.

مرکز ساخت میلواکی

همان‌گونه که گفتیم، بریس میلواکی جزو بریس‌هایی است که بهتر است به صورت شخصی سازی در اختیار فرد قرار گیرد. به همین دلیل ساخت این بریس در مقایسه با برخی دیگر از انواع ارتزها دشوارتر است و به مراقبت‌هایی مانند سفت کردن پیچ‌ها در صورت لزوم هم نیاز دارد. به همین دلیل باید تنظیمات خاص بریس توسط پزشک متخصص مشخص شده و سپس توسط پزشک ارتوپد اعمال شود. بهتر است از مرکزی برای تهیه‌ی این نوع بریس کمک بگیرید که دارای تجربه و تخصص در ساخت بریس‌های میلواکی باشد و از تکنولوژی‌های بهینه و دقیق مانند اسکن سه بعدی به منظور تعیین دقیق میزان انحراف و نقاط فشار لازم استفاده کند.

فواید بریس میلواکی

این نوع بریس با اعمال فشار بر ناحیه ستون فقرات موجب جلوگیری کامل یا کاهش رشد استخوان‌ها در مسیر انحرافی شده و مهم‌تر از آن به رشد جبرانی استخوان‌ها در مسیر صحیح کمک می‌کند. در واقع در صورتی که پزشک استفاده از بریس را تجویز کند، استفاده‌ی صحیح از آن در درمان اختلالات ستون فقرات نقش موثری خواهد داشت. تا جایی که از نیاز به جراحی‌های بازسازی‌کننده هم پیشگیری می‌کند.
این نوع از بریس به دلیل پوشش کامل گردن تا لگن و استفاده از حلقه فلزی صاف و مستحکم در قسمت دور گردن بیمار، از بروز انحراف بیشتر در ستون فقرات ممانعت به عمل می‌آورد. با توجه به آغاز انحرافات ستون فقرات در سن کودکی و ادامه و توقف آن در سن بلوغ، جلوگیری از افزایش میزان انحراف تا این زمان اهمیت زیادی دارد.  از دیگر فواید این مدل بریس می‌توان به قابلیت استفاده آسان‌تر در مقایسه با سایر بریس‌ها و امکان استفاده در زمان فعالیت‌های ورزشی حتی شنا اشاره کرد.

بریس میلواکی برای کدام ناهنجاری است

بریس میلواکی به منظور درمان اختلالات وضعیتی مانند اسکولیوز شامل انحرافات ستون فقرات ایدیوپاتیک یا دارای علت ناشناخته‌ و هم‌چنین شوئرمن کاربرد دارد. البته این نوع بریس عموما برای کودکانی که دارای اسکولیوز بوده و هنوز به سن رشد نرسیده یا در دوره رشد سریع خود هستند، توسط پزشک متخصص ارتوپد تجویز می‌شود. ولی در درمان بزرگسالان و نوجوانانی که از مرحله رشد استخوانی عبور کرده باشند، تاثیر و کاربردی ندارد.
در مورد میزان انحراف نیز معمولا در صورتی که منحنی ستون فقرات دارای زاویه انحراف بین ۲۰ و ۴۰ درجه باشد، استفاده از بریس موثر است، در صورت کمتر بودن این زاویه لازم است بیمار به منظور بررسی پیشرفت بیماری تحت نظر پزشک قرار گیرد و در صورت بیشتر بودن انحراف هم نیاز به جراحی در صورت صلاحدید پزشک خواهد بود.

بریس میلواکی

بریس میلواکی

بریس‌های میلواکی یکی از موثرترین و پرکاربرد‌ترین تجهیزات در ارتوپدی به منظور درمان مشکلات ناشی از اسکولیوز هستند. اجزای این نوع بریس شامل کمربند پلی اتیلن، میله‌های عمودی و یقه‌ای مقاوم در قسمت گردن است که برای کمک به ثابت نگهداشتن چانه و گردن به کار می‌رود. استفاده از این مدل بریس در کودکان مبتلا به اسکولیوز علاوه بر کاهش احتمال پیشرفت در میزان انحراف در سنین بالاتر، به درمان آن هم کمک خواهد کرد. البته میزان اثربخشی به سن بیمار و درجه انحراف ستون فقرات بستگی زیادی دارد.

انواع بریس میلواکی

به طور کلی بریس‌ها شامل دو گروه اصلی بریس سخت و بریس نرم یا انعطاف‌پذیر هستند. بریس‌های سخت برای مدت زمان طولانی‌تر به کار می‌روند. در واقع این نوع بریس‌ها باید برای مدت زمان بیشتر یعنی بین ۱۶ تا ۲۳ ساعت در شبانه روز پوشیده شوند ولی بریس‌های نرم باید برای مدت کمتر یعنی بین ۸ تا ۱۰ ساعت مورد استفاده قرار گیرند. البته انتخاب نوع بریس مناسب باید توسط پزشک و با در نظر گرفتن شرایط سنی، میزان درجه انحراف در ستون فقرات بیمار و سرعت پیشرفت آن صورت گیرد. بریس میلواکی به دلیل وجود نقاط فشار اضافی و حجیم‌تر بودن جزو بریس‌های سخت طبقه‌بندی می‌شود.

خرید بریس میلواکی

به منظور خرید بریس یا ارتز میلواکی لازم است حتما پس از تجویز پزشک نسبت به تهیه‌ی آن اقدام نمایید. به دلیل این‌که مواردی مانند اندازه بریس و جنس به کار رفته در تولید اجزای مختلف شامل میله‌ها، کمربند و قسمت یقه باید توسط پزشک و پس از بررسی دقیق میزان انحراف و سرعت پیشرفت آن با توجه به سن بیمار مشخص شود. به علاوه در بسیاری از موارد لازم است پس از بررسی اسکن سه بعدی ستون فقرات بیمار، یک بریس شخصی سازی شده و متناسب با نقاط فشار لازم برای فرد ساخته شود. در نهایت سعی کنید بریس تهیه شده را حتما مطابق با تجویز پزشک و در زمان‌های مشخص شده توسط او پوشیده و استفاده کنید تا بدون از دست دادن زمان طلایی یعنی زمان موثر بودن بریس در سن کودکی و نوجوانی، از اثرات درمانی آن بهره‌مند شوید.

دیدگاه شما چیست؟

تماس با ما

ما برای پشتیبانی و پاسخ دادن به سؤالات شما همواره آماده هستیم. مراجعان، ارزشمندترین دارایی های یک سازمان هستند. انتقادات و پیشنهادات شما به طور حتم منجر به پیشرفت و تعالی ما خواهد شد. کلینیک تخصصی پیوند اهداف بزرگی برای خود در نظر گرفته است. برای رسیدن به این اهداف ما به کمک شما نیازمندیم. توانمندی های شما قطعا در این راه به ما کمک خواهد کرد.

شماره تماس پشتیبانی:
۸۸۷۴۸۹۹۰
پست الکترونیک:
info[at]peyvandcorp.com
واتساپ:
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

Designed by هفت پیکسل Aryan