تلفن: ۸۸۷۴۸۹۹۰
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

درخواست مشاوره رایگان

Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پای سیلیکونی

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

بعد از قطع کردن تصوری از بدن خیلی از افراد مبتلا به این موضوع، ظاهر بیرونی خود را با روش هایی حفظ و بازسازی میکنند. این روش می تواند یک پوشش سیلیکونی باشد که به شکل آناتومی سفارشی بر اساس اندام های صوتی به دست می‌آید. در واقع با استفاده از این روش و پروتز های سیلیکونی پوشیدن دامن، شلوار و کفش های باز میتواند بدون مشکل صورت بگیرد. پروتز های سیلیکونی به افراد کمک های متعددی می‌کنند. یکی از این پروتز ها پروتز سیلیکونی پا است که در ادامه با آن آشنا میشویم. همراه ما باشید.

پروتز پای سیلیکونی

هر پوشش سیلیکونی به تنهایی و با در کاربرد خود بی نظیر است و مزایای فراوانی دارد پروتز پای سیلیکونی یکی از این پروتز ها است که مقاومت بالایی در برابر اشعه ماورای بنفش داشته و در برابر دما نیز مقاوم است. لازم به ذکر است که پروتز پای سیلیکونی میتواند با هر قالب و به اندازه پای هر شخص ساخته شود که این موضوع باعث شده است استفاده از آن بسیار آسان و بدون مشکل باشد. پروتز سیلیکونی پا معمولا توسط یک پروتزیست ساخته می‌شود. در این پروتز ها مواد انعطاف پذیری وجود دارند که می‌تواند حرکت و راه رفتن فرد را آسان کند. یکی از نکات مهم در مورد پای سیلیکونی عادت به استفاده از آن است چرا که ممکن است در ابتدای استفاده کردن از آن احساس راحتی نداشته باشید. اما این پروتز ها میتواند کل بدن را به صورت راحت و طبیعی حرکت دهد. همچنین پای سیلیکونی باعث میشود که میزان بار روی عضلات طبیعی کاملا حفظ شود. این تقسیم وزن بدن بسیار خوب است چرا که فرد حتی می‌تواند در هنگام پوشیدن پروتز پای سیلیکونی به راحتی حرکت کند.

پای سیلیکونی

ساخت پروتز سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی از یک ماده کاملا زیست سازگار ساخته می شوند. ساخت است وسیله ها به گونه ای است که بخش های باریک اندام های پروتزی که باید بر روی باقیمانده قرار بگیرند، بتوانند شوک و هشت. های ناشی از استفاده منظم را جذب کنند. این فشار ها می‌توانند نیروهای دینامیکی در فعالیت هایی مانند دویدن باشند. در ساخت پروتز های سیلیکونی مواد خاصی استفاده میشود. این مواد تمام نیاز های پروتز ها را برطرف می‌کند. اما لازم است بدانید که برای هر نوع کاربرد پروتز یک نوع سیلیکونی و یا یک روش ساخت وجود دارد که این روش می‌تواند نیاز بیمار را برآورده کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوزبند طبی کلیک کنید.

ویسکوزیته پایین لاستیک سیلیکون مایع برای پر کردن

برای پر کردن سریع قالب بسیار مناسب است. همچنین لازم است بدانید لاستیک این پروتز ها با مقاومت هستند و از حفاظت بالایی برخوردار هستند. این لاستیک ها گزینه های خوبی برای ساخت قطعات از طریق قالب گیری انتقالی هستند. همچنین قالب گیری با فشرده سازی و یا روش استروژن باشد. همچنین لازم است بدانید که در ساخت پروتز از لاستیک های سیلیکونی پخت میشوند. شایان ذکر است که از لاستیک های پخت شونده که سیلیکونی هستند در دمای اتاق و با درجه پزشکی استفاده میشود.

مزایای پای سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی برای پا مزایای فوق‌العاده زیادی دارند که این موضوع باعث شده است کاربرد فراوانی داشته باشند. این پروتز ها تشکیل شده از مواد مقرون به صرفه تر هستند که باعث شده اند این مواد راهی برای ساخت پروتز های جدید و مناسب تر باشد. ساخت پاهای سیلیکونی باعث شده است که بیمار به نتایج بهتری برسد. از مزایای آن می‌توان به ظاهر و زیبایی مناسب آن اشاره کرد. در واقع صرفه در زمان صرف شده برای جراحی کرانیوپلاستی بسته شدن مناسب استخوان به دلیل انعطاف پذیری از مزیت های مهم به شمار می‌رود. همچنین خلوص، استریل بودن، سازگاری با محیط زیست، غیر مغناطیسی بودن، دوام، عدم سازگاری، ماندگاری در برابر اشعه ایکس و هدایت حرارتی کم در سیلیکون درجه پزشکی و…. همگی از مزایای پای سیلیکونی به حساب می آیند. این پروتز ها عملکرد منفعلی دارند و همچنین سفارشی ساخته میشوند.

سیلیکون ها دارای خواص بسیار زیادی هستند که برای ساخت پای پروتز و سیلیکون بسیار مناسب می‌باشند. از خواص آن ها میتوان به دارا بودن مجموعه ی گسترده ای از دورومر های موجود از نرم تا سفت اشاره کرد. اینرسی شیمیاییژ سازگاری با محیط زیست، دوام توانایی پیوند خوردن با به لایه های مختلف(اغلب بدون پرایمر یا چسب زیر کار) و دامنه های دمای مفید گسترده همگی از دلایلی هستند که سازندگان پروتز های اعضای مصنوعی به طور معمول از سیلیکون استفاده میکنند. لازم به ذکر است که با این موارد همچنان است سیلیکون ها خواص بسیار بالایی دارند. تمیزی استثنایی و عاری بودن از آلودگی از ویژگی مهمی می باشد که پروتز های پا از آن برخوردار هستند. همچنین ویژگی که برای تماس طولانی‌ مدت این پروتز ها با بدن بیمار مورد نیاز است و این مزیت باعث شده است که پروتز ها در کاربرد های پروتزی از جمله پروتز پا استفاده شوند.

پای سیلیکونی

پروتز زیبایی سیلیکونی

در صنعت می توان مورد قبول ترین ماده را برای ساخت پروتز های آرایشی مواد سیلیکونی دانست. ساخت پروتز نیاز به یک دست هنرمند و پیاده سازی دانش علمی دارد. پروتز های زیبایی سیلیکونی نقش بسیار مهمی در بازگرداندن ظاهر طبیعی و کمک به توانبخشی بیماران مبتلا به قطع عضو میکند. این نوع پروتز اهداف و عملکرد های متفاوتی دارند که هم در زیبایی و هم در عملکرد های منفعل نقش دارد. پروتز های زیبایی بدون هیچ مکانیسمی ظاهر طبیعی را تقلید میکند.

قیمت پروتز پای سیلیکونی

قیمت پروتز پای سیلیکونی از فاکتورهای مهم است که در خرید و استفاده از این وسیله کاربرد دارد. این موضوع ذهن خیلی از افراد را درگیر می‌کند. همچنین قیمت این وسیله برای افرادی که مشکل نقص و یا از دست دادن بخشی از اندام یا عضو را دارند بسیار مهم است. یکی از موضوع های مهم تنوع بسیار بالا در قسمت پای مصنوعی است که ابهاماتی را در ذهن ایجاد می‌کند چرا که برخی از پروتز های پا بسیار قیمت ارزان و برخی به شدت قیمت بالا و گرانی دارند. همچنین جنس و نحوه ساخت این پروتز ها بر روی قیمت آن ها تاثیرات فراوانی دارد. بهتر است در انتخاب پای سیلیکونی جنس مناسب و همچنین قیمت به صرفه را انتخاب کنید. سوالات و نظرات خود را با کلینیک پیوند در میان بگذارید.

دیدگاه شما چیست؟

تماس با ما

ما برای پشتیبانی و پاسخ دادن به سؤالات شما همواره آماده هستیم. مراجعان، ارزشمندترین دارایی های یک سازمان هستند. انتقادات و پیشنهادات شما به طور حتم منجر به پیشرفت و تعالی ما خواهد شد. کلینیک تخصصی پیوند اهداف بزرگی برای خود در نظر گرفته است. برای رسیدن به این اهداف ما به کمک شما نیازمندیم. توانمندی های شما قطعا در این راه به ما کمک خواهد کرد.

شماره تماس پشتیبانی:
۸۸۷۴۸۹۹۰
پست الکترونیک:
info[at]peyvandcorp.com
واتساپ:
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

Designed by هفت پیکسل Aryan