تلفن: ۸۸۷۴۸۹۹۰
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

درخواست مشاوره رایگان

Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پروتز انگشت

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

در گذشته اگر به هر دلیلی انگشت دست کسی قطع می شد باید تا آخر عمر به همان حالت می ماند  اما در دنیای امروز  با پیشرفت علم می توان با استفاده از پروتز انگشت به  حالت عادی بازگشت. زمانی از پروتز انگشت استفاده می شود که مفصل انگشت صدمه ببیند. جنس مفصل ها پلاستیک و فلز می باشد. برای تکیه گاه پروتز از سیلیکون یا تیتانیوم  استفاده می شود. برای نصب پروتز انگشت مصنوعی از جنس سیلیکون بعد از گذاشتن سوکت برای ارتجاعی بودن آن از شفت فلزی استفاده می کنند. سوکت مهم ترین جزء پروتز می باشد به علت آنکه تمامی اجزاء پروتز در آن جای میگیرد.

پروتز انگشت دست 

ممکن است انگشت دست شما به دلایل مختلفی مثل پارگی و له شدگی انفجار و جدا شدن در اثر چاقو تیغ و ماشین آلات  و تصادف قطع شود گاهی نیز ممکن است هنگام عمل جراحی اگر امکان حفظ انگشت وجود نداشته باشد مجبور به قطع انگشت شویم. در بعضی مواقع اگر بتوانیم  مراقبت های پزشکی  را سریع دریافت کنیم امکان دارد بتوانیم عضو قطع شده را  متصل کنیم اما در اکثر موارد این عمل موثر نمی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوزبند طبی کلیک کنید.

جراح با توجه به عکس برداری ها شرایط انگشت را ارزیابی می کند و برای عمل جراحی عضو آسیب دیده را قطع می کند. اگر شدت آسیب دیدگی کم باشد پزشک می تواند با کوتاه کردن استخوان و باقیمانده پوست و در بعضی مواقع با استفاده از پوست و ماهیچه و تاندون قسمت های دیگر بدن محل جراحت را ببندد. اما اگر شدت آسیب دیدگی بیشتر باشد  برای اینکه بتوانید از پروتز استفاده کنید جراح باید به انگشت شکل بدهد.

پروتز انگشت

پروتز انگشت پا

در صورتی که هر یک از انگشتان پا قطع شود همچنان امکان را رفتن وجود دارد اما نحوه راه رفتن و همچنین به مرور زمان فرم انگشتان پا تغییر می کند. برای مثال اگر انگشت دوم قطع شود موجب می شود که انگشت شست پا به سمت داخل می شود یعنی انگشت شست نسبت به بقیه انگشتان زاویه دار می شود. 

برای  الگو برداری از انگشتان پا از از انگشتان پای مخالف استفاده می کنیم. بیمارانی که از پروتز انگشت پا استفاده می کنند در نحوه راه رفتن پیشرفت زیادی می کنند و ناراحتی های انها کاهش پیدا می کند. 

ساخت پروتز ها  با توجه به رنگ و آناتومی و شرایط هر فرد متفاوت است به همین دلیل ظاهری بسیار طبیعی دارد. 

پروتز ها به دلیل انعطاف پذیری  سیلیکون از آن ساخته می شوند. گاهی بیماران تمایل دارند از لاک ناخن استفاده کنند به همین دلیل برای این بیماران پروتز ها از جنس اکریلیک ساخته می شوند. پروتز ها معمولا بین ۱ تا ۳ سال کاربرد دارند.

پروتز انگشت شست پا

انگشت شست پا مهم ترین انگشت پا میباشد به دلیل این که ۴۰ درصد وزن فرد را  تحمل می کند و نقش مهمی نیز در حفظ تعادل به هنگام دویدن دارد. قطع انگشت شست پا ممکن است به دلیل دیابت یا مادرزادی یا بر حسب تصادف و سانحه اتفاق بیفتد. همانطور که پیش تر گفتیم انگشت شست پا نقش مهمی در حفظ تعادل دارد در صورت قطع این عضو مهم میتوانیم با استفاده از پروتز انگشت مصنوعی نبود ان را جبران  کنیم هم از نظر زیبایی و  هم از نظر روانشناختی کمک زیادی به بیماران میکند و تعادل از دست رفته را به فرد بیمار باز می گرداند.

پروتز انگشت

پروتز سیلیکونی انگشت قطع شده

پروتز هایی که با سیلیکون ساخته می شوند  می توانند از بافت های اطراف خود محافظت کنند. 

بیماران با استفاده از این پروتز ها عملکرد بهتری خواهند داشت و همچنین این پروتز ها ظاهر طبیعی و عادی دارند. 

طراحی پروتز های سیلیکونی به نحوی است که رنگ و شفافیت و ناخن افراد به طور کاملا یکسان و قرینه ساخته شده تا  ظاهری کاملا طبیعی داشته باشند. 

پروتز انگشت دست هیبریدی 

پروتز های هیبریدی ترکیبی از چندین پروتز می باشد که باعث می شود توانایی افراد به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. 

پروتز های هیبریدی نیز با توجه به نیاز افراد بیمار طراحی و ساخته می شود. با استفاده از پروتز های هیبریدی می توان عملکرد و توانایی فعالیت دست را به طور کامل افزایش داد. 

قیمت پروتز انگشت دست 

انتخاب نوع پروتز روی قیمت تاثیر بسزایی دارد. پروتز های دست در دو نوع متحرک و ثابت ساخته می شوند. 

قیمت پروتز ها به عوامل زیادی بستگی دارد مثل : 

  • نوع پروتز 
  • مدت زمان بستری در بیمارستان 
  • تکنولوژی ساخت پروتز 
  • فعالیت های بیمار 
  • و…

در نتیجه ساخت پروتز به تک تک قطعات پروتز بستگی دارد. 

خرید پروتز انگشت در ایران 

برای خرید و انتخاب انواع پروتز ها می توانید با کلینیک پیوند مشاوره کنید تا بتوانید از بین انواع مختلف پروتز های انگشت مصنوعی بهترین آن را با توجه به شرایط خود انتخاب و تهیه کنید. شما نیز میتوانید قبل از سفارش پروتز انگشت مصنوعی در مورد هدف ها و کارهایی که قصد انجام آن را دارید و فعالیت های روزمره خود با متخصص صحبت کنید تا پروتز مناسب شما را معرفی کنند. 

مراقبت از پروتز انگشت مصنوعی به چه صورت است؟ 

برای اینکه بتوانیم از پروتز ها به خوبی مراقبت کنیم قبل از هر چیزی باید به پروتز ها عادت کنیم.

برای ماندگاری بهتر پروتز  باید به طور صحیح استفاده کنید و تمیز نگه داری کنید. برای اینکه پروتز ها ماندگاری بیشتری داشته باشند بهتر از یک روش معینی برای مراقبت آن استفاده کرد.

برای مراقبت از پروتز ها باید : 

قبل از خواب پروتز را در بیاوریم و قطعات آن را چک کنیم. 

تمیز کردن و ماساژ انتهای عضو قطع شده و باند پیچی ان به هنگام پوشیدن پروتز 

انجام فیزیوتراپی و ورزش کردن 

شست و شوی سوکت و خشک کردن آن قبل از پوشیدن 

یکی  دیگر از نکته های   مهم مراقبت  از پروتز انگشت مصنوعی پیشگیری از اضافه شدن وزن می باشد. 

یکی از مشکلات پروتز ها حساسیت و التهاب پوست می باشد. به همین علت بهتر از است که روزانه تمیز شود تا عرق کردن باعث بروز عفونت و حساسیت نشود. 

پس در نتیجه بهتر است از برای حفظ و ماندگاری بیشتر پروتز انگشت مصنوعی از دستورالعمل های خوبی استفاده کنیم.

دیدگاه شما چیست؟

تماس با ما

ما برای پشتیبانی و پاسخ دادن به سؤالات شما همواره آماده هستیم. مراجعان، ارزشمندترین دارایی های یک سازمان هستند. انتقادات و پیشنهادات شما به طور حتم منجر به پیشرفت و تعالی ما خواهد شد. کلینیک تخصصی پیوند اهداف بزرگی برای خود در نظر گرفته است. برای رسیدن به این اهداف ما به کمک شما نیازمندیم. توانمندی های شما قطعا در این راه به ما کمک خواهد کرد.

شماره تماس پشتیبانی:
۸۸۷۴۸۹۹۰
پست الکترونیک:
info[at]peyvandcorp.com
واتساپ:
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

Designed by هفت پیکسل Aryan