تلفن: ۸۸۷۴۸۹۹۰
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

درخواست مشاوره رایگان

Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کمربند طبی

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

این روزها بسیاری از افرادی که دارای کمردرد هستند به استفاده از کمربند طبی روی آورده اند که البته می تواند بسیار مفید و تاثیر گذار باشد. جالب است بدانید که با کمک این نوع کمربندها می توان درد نواحی پایینی کمر را بدون استفاده از دارو و با شکل تعجب آوری تسکین داد. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که این کمربندها حتما باید تجویز پزشک باشند و همچنین به روش درستی استفاده شوند چرا که در صورت استفاده ی نادرست از آن ها می توانند حتی مضراتی را برای حالت و شکل بدن داشته باشند.
اما به طور کلی یک کمربند طبی خوب می تواند به خوبی از نواحی آسیب دیده ی کمر پشتیبانی کند و حتی کمر را تقویت دهد. در واقع این کمربندها برای اینکه باعث ثبات و تعادل بدن شوند از قسمت خارجی به کمر فشار وارد می کنند و در نتیجه کمر از کشش بیش از حد و آسیب در امان می ماند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را به طور کامل با کمربند طبی آشنا کنیم.

  کمربند طبی

انواع کمربند طبی

در ابتدا باید بدانید که کمربندهای طبی دارای انواع مختلفی هستند و لازم است که با آن ها آشنایی داشته باشید. در ادامه به معرفی انواع کمربند طبی برای شما می پردازیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوزبند طبی کلیک کنید.

کمربند طبی سخت

یکی از انواع کمربندها که دارای فریمی ترموپلاستیک و یا فلزی است و به کمربند طبی سخت معروف است. این نوع را معمولا به دور تنه می پیچانند و همچنین دارای پانل های محکم است که عمدتا در قسمت جلو، عقب و یا کناره های کمربند طبی قرار می گیرند. البته بعضی از این نوع کمربندها ممکن است دارای تسمه های فلزی سختی از جنس آلومینیوم باشد و قسمت بیرونی کمربند را بپوشاند.
امروز با اینکه کمربندهای طبی سخت مانند دیگر انواع کمربندها استفاده از آن ها بسیار رایج نیست اما با این وجود برای مدت بسیار زیادی به عنوان مهم ترین عاملی که موجب ثابت کردن ستون فقرات می شوند و افراد زیادی پس از عمل از آن ها استفاده می‌کردند، کاربرد داشتند.

کمربند طبی نیمه سخت

نوع دیگر که به کمربندهای طبی نیمه سخت معروف هستند از مواد اولیه ای ساخته شده اند که انعطاف پذیری بیشتری دارند، برای مثال در ساخت نوع نیمه سخت به جای اینکه از فریم ترموپلاستیک سختی استفاده شود از تسمه هایی که دارای جنس پلاستیک مانندی هستند استفاده می شود. همچنین این نوع از صندلی ها دارای ضربه گیر فوم و تنظیم کننده ای کشی و الاستیکی است و عمدتا ۶ آتل عمودی نگهدارنده در قسمت کمر نیز دارند.
از جمله دیگر ویژگی های این نوع کمربندها می توان به این اشاره کرد که دارای سایزهای مختلفی هستند و بنابراین افراد مختلفی می توانند از آنها استفاده کنند. البته اگر که بیمار ناهنجاری معینی در ستون فقرات خود داشته باشد و یا اینکه دارای حساسیت پوستی و اضافه وزن باشد بر اساس اندازه گیری های دقیقی که از ستون فقرات فرد بیمار گرفته می شود، کمربند طبی طراحی و ساخته می شود.

کمربند طبی نرم و منعطف

از دیگر انواع کمربندهای طبی می توان به کمربندهایی اشاره کرد که از مواد اولیه ی دارای ترکیباتی همچون پارچه، پنبه، کتان، کش و یا پارچه های نئو پرنی که در اصل نوعی پارچه با الیاف مصنوعی کشی و الاستیک است طراحی و تولید می شوند و البته به کمربند طبی نرم و منعطف شناخته می شود. به طور کلی می توان گفت از این کمربندها در ناحیه ی مهره های کمر که در قسمت خارجی هستند به کار می رود.

انواع کمربند طبی

کمربند طبی دیسک کمر

دیسک کمر که به دیسک برآمده و یا دیسک پاره شده نیز معروف است از سخت ترین مشکلات مربوط به ستون فقرات است که ممکن است در هر نقطه از ستون فقرات بدن ایجاد شود، البته و همان طور که احتمالا می دانید این مشکل غالبا در قسمت کمر رخ می دهد. متخصصان برای درمان این مشکل راه حل های مختلفی را پیشنهاد می دهند که یکی از آنها کمربند طبی دیسک کمر است و به عنوان بهترین درمان نیز شناخته می شود. این کمربندها به گونه ای طراحی شده اند که انحنای طبیعی ستون فقرات بدن شما را پشتیبانی می کند و همچنین برای بهبود وضعیت بدن‌ شما نیز کمک کننده است.

کمربند طبی فنردار

معمولا بیشترین دردی که افراد زیادی آن را تجربه می کنند کمر درد است که در این گونه مواقع کمربند طبی فنردار می تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد. از جمله ویژگی های بارز این گونه کمربندها می توان به وجود ۴ عدد نواری که قابلیت انعطاف دارند و در قسمت‌ پشتی وجود دارند، اشاره کرد که این امر به راحت ایستادن ‌شما نیز کمک می‌کند. عمدتا این نوارهای موجود در کمربندها به صورت پلاستیکی و یا توری هستند که به تهویه هوا کمک می کنند. البته ذکر این نکته ضروری است که این نوع کمربند و دیگر انواع باید حتما با تجویز پزشک استفاده شود.

بهترین مارک کمربند طبی

امروزه به دلیل اینکه افراد زیادی از این کمربندها استفاده می کنند مارک ها و برندهای مختلفی نیز وارد بازار شده اند و بنابراین بسیار مهم است که بهترین مارک کمربند طبی را خریداری کنید که برای این امر باید کمربند طبی مورد نظر شما ویژگی های زیر را داشته باشد.

  • راحتی استفاده کردن از کمربند : در واقع از آن جایی که فرد بیمار دارای درد در ناحیه کمر است، کمربند مورد نظر باید بتواند راحتی لازم در استفاده کردن را داشته باشد.
  • استحکام و دوام کمربند : این کمربندها باید به گونه ای طراحی و تولید شده باشند که استحکام و دوام لازم را داشته باشند تا بتوانند حمایت، پشتیبانی و محافظت لازم را برای کمر تامین کنند.
  • بیشترین میزان حمایت در صفحات جلویی و پشتی کمربند : کمربند طبی برای اینکه بتواند موثر باشد باید صفحات جلویی و پشتی آن دارای فشرده سازی مناسبی باشند تا حمایت و ثبات لازم را فراهم کند.

خرید کمربند طبی

چنانچه قصد خرید کمربند طبی را دارید باید دقت کنید که این کمربند بتواند ویژگی زیر را داشته باشد تا بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد.
• بدون حرکت ماندن قسمت های آسیب دیده بدن
• محافظت کردن از ستون فقرات و کاهش دادن فشار بر روی کمر
• دارای اثر بر بهبود حالت بدنی
• کاهش شدت کمر درد

خرید کمربند طبی

کمربند طبی پیشرفته ستون فقرات

از جمله کمربند طبی پیشرفته ستون فقرات می توان به مدل LSO Brase اشاره کرد که مکانیزم پیشرفته قرقره ای دارد و موجب تنظیم کردن درجه سفتی و قدرت نگهدارنده ی کمربند می شود.
از دیگر ویژگی های بسیار جالب این نوع کمربند می توان به این امر اشاره کرد که در ساخت آنها از تکنولوژی پارچه های سه بعدی استفاده می شود و هوا بسیار خوب در آن جریان دارد. همچنین پد پلیمری پیشرفته LSO که در آن موجود است بسیار مناسب با آناتومی و شکل ایده آل ستون فقرات است.

قیمت کمربند طبی

از آن جایی که قیمت کمربند طبی ممکن است متغیر باشد نمی توان به طور دقیقی قیمتی را ذکر کرد اما باید بدانید که عواملی وجود دارند و می توانند بر قیمت این کمربندها تاثیر بگذارند که از جمله ی آن ها می توان به سایز، جنس و نوع متریالی که در ساخت آنها به کار می روند، اشاره کرد.
در این مقاله سعی کردیم نکات مهمی را در مورد کمربند طبی برای شما ارائه دهیم، امیدواریم که با این نکات بهترین خرید و نتیجه را از کمربندهای طبی بگیرید. سوالات و نظرات خود را با کلینیک پیوند در میان بگذارید.

دیدگاه شما چیست؟

تماس با ما

ما برای پشتیبانی و پاسخ دادن به سؤالات شما همواره آماده هستیم. مراجعان، ارزشمندترین دارایی های یک سازمان هستند. انتقادات و پیشنهادات شما به طور حتم منجر به پیشرفت و تعالی ما خواهد شد. کلینیک تخصصی پیوند اهداف بزرگی برای خود در نظر گرفته است. برای رسیدن به این اهداف ما به کمک شما نیازمندیم. توانمندی های شما قطعا در این راه به ما کمک خواهد کرد.

شماره تماس پشتیبانی:
۸۸۷۴۸۹۹۰
پست الکترونیک:
info[at]peyvandcorp.com
واتساپ:
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

Designed by هفت پیکسل Aryan