تلفن: ۸۸۷۴۸۹۹۰
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

درخواست مشاوره رایگان

Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پروتز پنجه

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

پروتز پنجه پا مناسب افرادی است که انگشتان پا در همان ناحیه از دست داده اند. پیاده روی یکی از مهم ترین کارهایی است که ما در برخی از روزها انجام می دهیم. اگر نتوانیم راه برویم، بدون شک وجود ما از طریق راه های بسیاری از مشکلات و عوارض قابل مشاهده است. برای آشنایی با ساخت پروتز پنجه پا (ساخت پروتز مچ پا) در ادامه این مقاله به معرفی و مزایا و معایب این نوع پروتز می پردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر تا انتها همراه ما باشید.

انواع پروتز پنجه پا

به منظور معرفی کامل پروتز پنجه پا، در زیر انواع پروتز پنجه را شرح می دهیم. این شناخت به شما کمک می کند تا سودمند ترین نوع پروتز را انتخاب کنید : 

  • پروتز غیر مفصلی

پروتزهای غیر مفصلی نیز به عنوان پروتزهای قوی مچ پا شناخته می شوند. این پروتز دیگر مفصل مچ ندارد و به دلیل طراحی آسان ممکن است تا حدودی خواسته فرد را برآورده کند. هزینه پروتز غیر مفصلی مچ پا با قیمت مناسب و مقرون به صرفه به نظر می رسد.

پروتز پنجه

  • پروتز مفصلی

انواع دیگر پروتزهای پا، پروتزهای مفصلی هستند که این نوع پروتز ظاهر قدم زدن افراد را طبیعی می کند. این پروتز علاوه بر کاربردی بودن، زیبا به نظر می رسد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوزبند طبی کلیک کنید.

  • پای تک محوری

یکی از ویژگی های پروتز پای تک محوری، تماس کوتاه با زمین است. وزن این پروتز زیاد است و برای افرادی که دیگر پاهای محکمی با قدرت زیاد ندارند، گزینه شگفت انگیزی به نظر نمی رسد. شخصی که این نوع پروتز را نصب می کند باید آن را به طور مدام تمیز کند.

  • پای چند محوره

یکی از جدیدترین انواع پروتزها، پروتز پا چند محوره است. این پروتزها به دلیل شکل منحصر به فرد خود، فشارها و نیروهای وارده به پروتز را تحمل می کنند و فشار را از سوکت حذف می کنند. خود شخص می تواند این نوع پروتز را اصلاح کند. پروتز پا چند محوره سنگین‌تر و قیمت بالایی نسبت به پروتز تک محوره دارد.

  • پروتزهای دینامیک

یکی از مدرن ترین سبک های پروتز پا، پروتزهای دینامیک هستند. کسانی که از این نوع پروتز استفاده می کنند، موقعیتی را دارند که بتوانند مسافت های طولانی تری را طی کنند و مسیر قدم زدن خود را به سرعت بازگردانند.

پروتز پنجه کربنی 

در هر پای انسان ۲۶ استخوان (مچ پا به پایین) وجود دارد که ۲۵ درصد از کل استخوان های داخل کل بدن را تشکیل می دهد. همچنین پای انسان از ۳۰ مفصل منحصر به فرد و بیش از صد ماهیچه، تاندون و رباط تشکیل شده است. این شکل پیچیده به افراد اجازه می دهد تا بدون مشکل و با ثبات روی سطوح مشخص حمل و نقل کنند. پروتز پنجه کربنی شکل بسیار آسان تری دارد و اساساً کاملاً بر اساس گاراژ برق قدرتمند و برگشت ساخته می شود. برای این منظور از مواد فنری ساخته شده از فیبر کربن استفاده می شود. پروتز پنجه کربنی در حالی که تحت فشار وزن قرار می گیرد تغییر شکل می دهد و انرژی ورودی را ذخیره می کند و این قدرت دوباره زمانی که فرد پت را روی زمین فشار می دهد باز می گرداند.

این نقش باعث می شود تا فشار پیشرانه ای که عموماً از طریق عضلات مچ پا وارد می شود، ترمیم شود. البته مچ پا در داخل پروتز پنجه کربنی معمولاً به روشی سخت و سریع ساخته می شود تا سوئیچ قدرتمند استحکام را مشخص کند و با هدف انطباق با کف متلاطم، از توانایی مواد به کار رفته در این پروتز استفاده می شود. بر اساس مطالعات انجام شده، کمبود سازگاری با سطح زمین در داخل پروتزهای قدیمی باعث شد افراد با اصطکاک زمین با مشکل مواجه شوند. طراحی و تولید پروتز پنجه کربنی جهت رفع مشکلات فوق در زمان ترخیص این محصول در بین پزشکان و محققین بسیار بحث برانگیز بوده است، زیرا با مفاهیم بیومکانیک طراحی شده است.

قیمت پروتز پنجه پا

قیمت پروتز پنجه پا با کمک استفاده از عناصر متنوع الهام گرفته شده است. در میان حداکثر عناصر حیاتی موثر بر قیمت این نوع پروتز، ما می‌توانیم به مواد استفاده شده در ساخت آن اشاره کنیم. موادی که شامل سیلیکون هستند برای ساخت پروتز پنجه استفاده می شود. این مواد انعطاف پذیری لازم را دارد. پاهای مصنوعی ساخته شده با سیلیکون بسیار شبیه پاهای طبیعی هستند. از میان عناصر مختلف موثر بر قیمت پروتز پنجه پا، ظرافت به کار رفته در ساخت پروتز از دیگر عوامل تاثیرگذار می باشد. ناگفته نماند که هر چه در ساخت انواع پروتزها زیبایی و دقت بیشتری در نظر گرفته شود، نرخ بیشتری برای پروتزها باید پرداخت شود.

پروتز پنجه

ویژگی ها و مزایا پنجه های کربنی

کنترل کردن وزن به صورت متناسب: شامل وزن متعادل بین اندام سالم و اندام مصنوعی و کاهش خطر آرتریت یا دوباره درد می شود.

کاهش مصرف قدرت: خستگی بسیار کمتر در طول مدت استفاده و کاهش فشار بر روی پای سالم و قطعات از دیگر مزایا این نوع پروتز است.

کاهش استرس: کاهش فشار در اندام نهایی، علاوه بر کاهش فشار روی پای سالم، محافظت کننده در برابر مشکلات پوستی می باشد.

کاهش افتادن روی زمین: افزایش فضای بین پنجه و زمین، کاهش احتمال لیز خوردن حتی هنگام پیاده روی و مانع از افتادن روی زمین، حفظ ثبات حتی در اصطکاک یا سراشیبی ها یکی دیگر از ویژگی های پروتز پنجه کربنی می باشد.

افزایش کیفیت پیاده روی: افزایش سرعت قدم زدن، بهبود وضعیت پا، بهبود نحوه پیاده در زمین ناهموار و سراشیبی ها و افزایش رضایت فرد مبتلا هنگام استفاده از پروتز پنجه کربنی.

ساخت پروتز پنجه پا

یک فرد مبتلا چند هفته یا چند ماه پس از جراحی قطع عضو به یک متخصص ارتوپدی فنی مراجعه می کند. او اندازه‌گیری‌ های ضروری را انجام می ‌دهد و از آخرین تسلیم اندام قالبی برای ساختن یک پای مصنوعی استفاده می‌کند. پروتز مصنوعی پا به مدت دوازده ماه یا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، به عبارت دیگر از پروتز فوری تا بهبودی اندام و تنظیم فرم و طول آن به دلیل آتروفی عضلانی استفاده می شود. پس از اینکه قسمت نهایی اندام به حالت قوی می رسد، فرد مبتلا یک بار دیگر به ارتوپدی فنی مراجعه می کند تا اطلاعات مهمی در مورد انواع بی نظیر اندام های مصنوعی دائمی به دست آورد. در همان زمان، متخصص ارتوپدی یک پروتز مصنوعی پنجه پا مناسب و ابدی را برای فرد می سازد. پس از بررسی پای مصنوعی در برخی از فعالیت های روزانه، فرد آسیب دیده برای آخرین اندازه گیری ها کلینیک باز می گردد.

قیمت پروتز سیلیکونی پنجه پا

ارزش پروتزهای سیلیکونی با توجه به چند عامل، همراه با مواد مورد استفاده در انواع پروتزها، عالی بودن و ارزش پزشک متفاوت است. قبل از انتخاب و ایجاد آخرین تصمیم، در مورد هزینه ایمپلنت و پروتز سیلیکونی از پزشک خود مشاوره بگیرید.

دیدگاه شما چیست؟

تماس با ما

ما برای پشتیبانی و پاسخ دادن به سؤالات شما همواره آماده هستیم. مراجعان، ارزشمندترین دارایی های یک سازمان هستند. انتقادات و پیشنهادات شما به طور حتم منجر به پیشرفت و تعالی ما خواهد شد. کلینیک تخصصی پیوند اهداف بزرگی برای خود در نظر گرفته است. برای رسیدن به این اهداف ما به کمک شما نیازمندیم. توانمندی های شما قطعا در این راه به ما کمک خواهد کرد.

شماره تماس پشتیبانی:
۸۸۷۴۸۹۹۰
پست الکترونیک:
info[at]peyvandcorp.com
واتساپ:
۰۹۹۰۹۰۴۲۷۴۸

Designed by هفت پیکسل Aryan